Kto sme

Občianske združenie Detský lesný klub Domček

Hlavným cieľom združenia je umožniť deťom každodenný pobyt v prírode, podporovať tvorivými aktivitami ich vzťah k lesu, stromom, zvieratkám, vodným zdrojom a ochrane prírody. Zlepšovať motorické zručnosti dieťaťa, prehlbovať sociálne vzťahy v kolektíve a v rodine a vytvárať vzťah k tradíciám a ľudovým zvykom. Rovnako dôležitými cieľmi združenia sú enviromentálna, etická a globálna  výchova a vzdelávanie detí a rodičov. Poslaním združenia je vytvoriť aktívny priestor pre deti a ich rodiny a poskytovať osvetu v oblasti ochrany prírody.

OZ Detský lesný klub Domček je zriaďovaťeľom lmš Domček Lesníček.

 

 

História škôlky

Projekt "škôlky v lese" vznikol v roku 2009 ... na kraji lesa, v domčeku s krásnym výhľadom a s oknami zaliatymi slnkom. Zakladateľkou myšlienky poskytnúť deťom trochu iný pohľad na svet, bola Andy. Patrí jej naša vďaka za jej odvahu a trpezlivosť. Vďaka nej sme mohli vidieť, že sa to dá. V máji 2012 sa nám podarilo nájsť a vytvoriť nový priestor pre radostné šantenie v prírode ... bez múrov a plotov a za každého počasia. Založli sme OZ Detský lesný klub Domček ... ponúkli deťom priestor, kde sa môžu voľne hrať a zblížiť sa, učiť sa rešpektovať nielen seba, ale aj svoje okolie a svojimi schopnosťami pomáhať nielen ľuďom, ale aj našej planéte ZEM.  

Naše deti a ich rodičia

 "Škôlku" dnes navštevuje 12 detí, vo veku 3 - 6 rokov. "Naši" rodičia sú našimi pomocníkmi, podporovateľmi a už dnes môžeme povedať, že tvoríme jednu "VEĽKÚ RODINU". Väčšina detí je z Pezinka a jeho blízkeho okolia. Našim snom je pokračovať v začatom dielku a poskytnúť deťom podobne prirodzené a tvorivé podmienky aj pre ich školské roky - spoločne hľadáme a tvoríme projekt "Naša lesná škola".